خواص انگور

  انگور میوه حیاتی و طعام کامل ، و مقوی است ، و چون دارای اسید است خاصیت ضد عفونی کننده دارد ، و کودکان ضعیف و کم خون و بی اشتها را می توان به نشاط و حرکت در آورد . خاصیت این میوه قوی ، چاق کننده ، صاف کننده خون ، ضد التهاب ، شاداب کننده ، ضد سرماخوردن ، درمان آب ریزش چشم ، ضد افسردگی ، ضد لاغری ، ضعف اعصاب ، رفع درد رماتیسم می باشد و انگور چون دارای ویتامین آ ، ث ، ب1 ، ب ، پ پ است دارای خاصیت ادرارآور است و سموم بدن را دفع می کند . انگور برای هیچ انسانی ضرر ندارد جز افراد مبتلا به دیابت ، و روده ، معده ، ... و این میوه دارای قند و چربی و آلبومین و آهن و کلسیم و فسفر و پتاسیم و ارسینک و منگنز و ید می باشد . هسته های انگور را اگر بکوبند و با عسل مخلوط کنند و به کسانی که دچار خلط خون شده اند بخورانند آنها را معالجه می کنند . در روایتهای اسلامی توصیه شده است که انگور بخورید ، موسی بن جعفر (ع) می فرماید : سه چیز ضرر نمی رساند : انگور ، رازقی ، نیشکر و سیب لبنانی . امام رضا (ع) از پدرانش از رسول خدا (ص) که فرمود : انگور را دانه دانه بخورید که گوارا هضم کننده می شود . نامهای دیگر آن مو ، تاب ، عنب ، رز ، کرم است و از میوه ، برگ ، پیچک استعمال دارویی می شود .

تحلیل ورم پلک چشم با انگور : چنانچه فردی که پلکهای چشمانش در اثر ضربه و کوفتگی یا به هر علت دیگر ورم کرده باشد با آب دم کرده برگ درخت انگور چشم را شستشو دهد آنرا ضد عفونی کرده و ورم پلک را فرو می نشاند .

درمان اسهال و یرقان (زردی) با انگور : برگهای درخت انگور دارای طعمی گس و کمی ترش می باشند از این رو به عنوان دارویی مؤثر در درمان اسهال ، ضعف معده و رفع یرقان بکار می روند .

دستور مصرف آن به شرح زیر است : بیست و پنج گرم از برگهای خشک یا تر انگور را در یک لیتر آب جوش ریخته به مدت ده الی پانزده دقیقه گذاشته تا دم بکشد سپس هر بار کمی از آن ( حدود یک استکان ) را میل نمایید .

نقش انگور در تصفیه کردن خون و رفع چاقی :انگور برای بدن سازنده خوبی بوده باعث تحریک جریان خون شده و به سوختن چربی های ذخیره شده کمک می نماید و به علت داشتن خاصیت سریع الهضم بودن آن باعث هضم سریع غذاها گردیده و مواد اضافی در خون و بافتهای بدن باقی نمی گذارد .

درمان اختلالات کلیوی با انگور : پتاسیم بالا ، آلبومین و کلرید سدیم (نمک) پایین در انگور ، این میوه بهشتی ، باعث شده که برای مشکلات کلیوی مناسب باشد . انگور به شدت بر روی کلیه و کبد تاثیر نموده و به دفع مواد سمی و زائد از بدن کمک شایانی می نماید . به همین دلیل مصرف به اندازه آن به کسانی که از نارسایی های کلیوی بویژه سنگ و شن کلیه و مثانه رنج می برند توصیه و تجویز می شود درمان یبوست با انگور : کسانی که از خشکی مزاج و یبوست رنج می برند می توانند از انگور به دلیل داشتن خاصیت ملین و تسهیل الهضم آن استفاده کنند .

طریقه مصرف آن به شرح زیر است : روزانه حدود صد الی صد و پنجاه گرم انگور یا کشمش تازه را شسته و سپس یک شب در آب بگذارید تا کاملا خیس خورده و در هنگام صبح با آب آنرا میل نمایید .

معالجه آسم ، برونشیت و اختلالات ریوی با انگور : عصاره انگور انرژی زیادی داشته و در رفع اخلاط و بلغم مفید بوده و خون را از سموم پاک می نماید . همچنین خوردن آب انگور به کلیه افرادی که دچار حملات آسمی می شوند توصیه می شود .

نقش انگور در درمان بیماری آنمی ( کم خونی ) : مصرف انگور به دلیل غنی بودن از آهن ، مس ، منیزیم ، پتاسیم ، گلوکز خالص و اسید های آلی و همچنین به دلیل پایین بودن میزان آلبومین و سدیم و خاصیت سریع الهضم بودن آن به عنوان یک غذای کامل و مقوی به افراد کم خون ، ضعیف البنیه و لاغر توصیه می شود .

نقش انگور در تولد نوزاد پسر : انگور نقش زیادی در قلیایی کردن ترشحات رحم داشته و به میزان زیادی کروموزومهای ماده را از بین می برد و در نتیجه کروموزومهای نر مجالی بیشتر برای رشد و نمو پیدا می کنند . به همین دلیل مصرف آن به افرادی که خواهان به دنیا آوردن نوزاد پسر هستند توصیه می شود .

 
 
 
سیستم جستجو
 

 
ارسال مطلب برای سایت همراه با حقوق
 
سایت های مرتبط
مجتمع فنی و حرفه ای کانون رایانه اندیشه
سایت تیم تراکتور سازی تبریز
وبلاگ تخصصی رشته حسابداری
عرفان اسلامی و آموزش هیپنوتیزم
 
آمار گیر
 
ایمیل های سایت
havestin@live.com
 
تغییر زبان صفحه
 
آخرین زمان بروز رسانی صفحه
شنبه, 25 ارديبهشت, 1389
 
کتابخانه   |   انتخاب موضوعی   |   انتخاب براساس نام کتاب   |   انتخاب براساس نویسنده کتاب

Questions or comments about the web site? Email the Webmaster.
Copyright  2010